KK MLADOST MAXBET – KK DYNAMIC VIP PAY 108:110

Sudije: Arsenijević, Stefanović, Miloradović

KK MLADOST MAXBET: Mitchel 5 (6 asistencija), Drechsel 7 (6 skokova, 6 asistencija), Belić 5 (1 skok, 1 asistencija), Milenković, Milosavljević 11 (5 skokova, 2 asistencije, index 12), Igbanu 18 (6 skokova, 1 asistencija, index 16), Gombauld 12 (7 skokova, 6 asistencija, index 22), Tanasković 2, Prlja 18 (3 skoka, 3 asistencije), index 23), Aranitović 12, Sarr, Mitrović 18 (2 skoka, 3 asistencije,  index 25)

Trener: Jakovljević

KK DYNAMIC VIP PAY: Milijašević (3 asistencije), Pašajlić 24 (1 skok, 9 asistencija, 1 os.lopta, index 25), Glas 6 (2 skoka, 2 asistencije, 1 os.lopta), Stefanović, Radovanović 6 (2 skoka, 2 asistencije, index 7), Svetozarević, Ciani 4 (5 skokova, index 4), Tomašević 24 (9 skokova, 1 asistencija, 1 uk.lopta, 7/10 za 2, 10/10 sl.bacanja, index 29), Vasiljević 2(2 skoka, 1 asistencija), Šulović 9 (7 skokova, 5 asistencija, index 17), Babović 8 (2 skoka, 1 uk.lopta, index 7), Đorđević 25 (3 skoka, 1 asistencija, 4/6 za 3 poena, 9/10 sl.bacanja, index 27)

Tener: Nikitović

KK Dynamic Vip Pay je savladao lidera na tabeli na gostovanju u Zemunu. Nakon Zlatibora pobedio je i drugog Aba 2 ligaša, ekipu Mladosti. Pobeda je ostvarena zahvaljujući velikoj borbenosti tima Saše Nikitovića.

Domaći tim je u utakmicu ušao veoma agresivno pa je nakon pet minuta igre imao dvocifrenu prednost (17:7). Strateg Dorćolaca je bio prinuđen za zatraži tajm aut a nedugo zatim i drugi. Kao i protiv Zlatibora, kritike su urodile plodom. Gosti su sproveli dogovor iz svlačionice i pronašli rešenje za agresivnost ekipe trenera Jakovljevića pa je rezultat na kraju prve četvrine bio izjednačen (25:25).

U drugom delu igre Dinamik je zaigrao mnogo agesivnije a promene odbrane zbunile su favorizovanog rivala. U napadu je Dinamik igrao veoma lepršavo. Miroslav Pašajlić je nosio svoje saigrače, poentirao i asistirao a Bojan Tomašević je carevao pod oba obruča. Dynamic Vip Pay je na veliki odmor otišao sa 9 poena suficita na svom kontu (47:56).

Velika borba nastavljena je i u drugom poluvremenu. Blistali su Nikitovićevi momci. Pored pomenutih Tomaševića i Pašajlića razigrao se Vuk Đorđević a kapiten Nenad Šulović i Nikola Radovanović su svojom borbenošću pokretali ceo tim. Gregor Glas nije imao promašaj u šutu za dva poena a siguran je bio i Božidar Babović. Na agresivnu igru domaćina hrabro su odgovorili Toma Vasiljević i najmlađi Saša Ciani i Ilija Milijašević. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 71:80.

Dinamik nije ispustio prednost ni u poslednjem periodu kada je Mladost pokazala zašto je lider na tabeli. Najveće vođstvo Dorćolaca iznosilo je 15 poena (75:90). Najiskusniji Đorđević i Šulović i Pašajlić nisu dozvolili preokret. Mladi Bojan Tomašević je bio nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja i sa šest vezanih pogodaka odveo svoj tim do vredne pobede. Dorćolci su tek drugi tim koji je uspeo da savlada prvoplasiranu Mladost ali i prvi tim koji je odneo bodove iz Zemuna.

KK Dynamic Vip Pay već u subotu gostuje ekipi Slobode u Užicu a Mladost se okreće borbi za mesto koje vodi u plej of Aba 2 lige.