Lider KLS Dinamik poražen je u 12. kolu nacionalnog šampionata na gostovanju OKK Beogradu, koji je u poslednjih 10 minuta uspeo da napravi veliki preokret i na kraju, uz malo sreće, ostvari šesti trijumf – 84:83 (20:21, 18:18, 22:29, 24:15).

Posle izjednačenih 27. minuta igre u kojima ni jedan tim nije uspeo da napravi više od pet poena prednosti, gosti su serijom 7:2 sa osam poena višKa ušli u poslednjih 10 minuta meča.

Đurasović i Zekavičić su početkom poslednjeg kvartala podigli prednost dorćolskog kluba na najvećih 75:62, da bi domaći košarkaši na krilima Simeunovića i Đokovića napravili seriju 10:0 kojom su 23 sekunde pre kraja meča poveli 82:81. Vašington je 11 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene vratio minimalnu prednost Dinamiku, da bi Savković zakucavanjem doneo slavlje „klonferima“, koji su u poslednje dve sekunde utakmice bili i miljenici sreće, pošto je lopta, posle Vašingtonovog pokušaja sa pola terena, posle dva odbitka od obruča zavrišila izvan koša.

U ekipi Olivera Popovića najbolji su bili Krstić sa 22 poena i 10 uhvaćenih lopti i Vašington, koji je pored 19 poena ostvario pet skokova i šest asistencija. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Đoković sa 17 poena.