Pobedom u derbiju 10. kola KLS, Dinamik je ostao usamljen na liderskoj poziciji nacionalnog šampionata. Naš klub je kao gost savladao Spartak 88:87 (21:23, 21:26, 22:15, 24:23), nanevši Subotičanima treći poraz u KLS.

Posle 20 minuta igre Dinamik je trojkama Đurasovića i Vašingtona uspevao da zadrži rezultatski priključak a serijom 11:1 pred kraj treće četvrtine poravnao rezultat (64:64), da bi se u neizvesnoj završnici bolje snašli i poenima Krstića i Vašingtona došli do tri poena prednosti pred poslednjih 30 sekundi susreta, u kojima je Hristov samo smanjio na 88:87.

Vašington je sa 28 poena (6/7 za dva, 4/8 za tri, 4/4 sl. b, 5 sk, 5 as) bio najzaslužniji za trijumf Dinamika, Krstić je dodao 19 (8/11 za dva, 9 sk), dok su u domaćoj ekipi prednjačili Hristov sa 25 (6/12 za tri), Tanasković sa 13 (5/7 za dva), Lučić i Nikolić sa po 12 poena.