KK Dynamic BG je izgubio nakon produžetaka na gostujućem terenu u okviru XIV kola MOZZART Košarkaške lige Srbije, od KK Metalac iz Valjeva, rezultatom 87:80 (20:18, 10:21, 22:19, 18:12, 17:10).

Domaća ekipa je svojim poenima otvorila utakmicu, ali je Dynamic odmah uzvratio za 5:2. U 4. minutu dolazi do prvog izjednačenja 8:8, ali je sve do kraja četvrtine Metalac zadržao blagu prednost, pa je ista završena 20:18. U drugoj četvrtini dolazi do prednosti Dynamic-a poenima Stevanovića i Lazića. Do kraja prvog poluvremena viđena je dobra igra obe ekipe, pa se tako i vođstvo nekoliko puta smenjivalo. Poslednjih 60 sekundi pred odlazak na pauzu Stevanović vezuje osam poena, pa tako Dynamic pravi seriju od 10-0. Četvrtina je završena 30:39.

Radulović, Nađfeji i Ffriend postarali su se da Dynamic i u trećoj deonici zadrži prednost, postigavši zajedno 18 poena, pa je po isteku 30. minuta reziltat bio 52:58. Metalac se u poslednjoj deonici definitivno vratio u igru pa je pet minuta do kraja rezultat bio 62:62, nakon čega je viđena zaista neizvesna borba za svaki koš. Regularni deo utakmice završen je nerešeno 70:70.

U produžetku je slavila ekipa iz Valjeva 87:80.

Očekivali smo jako nezgodno gostovanje u Valjevu jer je Metalac ekipa koja je ispala iz ABA lige. Sredili su se dosta od početka sezone i ovo je bila dosta teška utakmica za nas. Pretpostavljao sam da će jedna lopta odlučivati utakmicu i tako je i bilo„, izjavio je trener KK Dynamic BG Miroslav Nikolić.

U narednom kolu KK Dynamic BG dočekuje Vršac.